Mikser Medya
loading...
RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens

CANON RF 5.2MM F2.8L DUAL FISHEYE LENS’E KISA BİR BAKIŞ

RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens

Canon, RF 5,2 mm f2,8 L Dual Fisheye Lens ile L Serisine Zenginlik Katıyor

Genişleyen ve gelişen teknoloji dünyasında Canon, fotoğraf video kamera ve lenslerini üst düzeylere çıkartmaya devam ediyor. Sanal gerçekliğin yayıldığı ve gittikçe daha gerçek bir hal aldığı bu yüzyılda, Canon, sevilen ve seçilen marka olmaya devam etmek için kendini yenilemeye devam ediyor.

Canon, yeni tasarımı RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens ile sanal gerçeklik yolculuğunu basit, sorunsuz ve yenilikçi bir düzeye taşıyor. L serisi ile var olanın çok daha üstünde bir sanal gerçeklik deneyimi yaşatan Canon, 21. yüzyılın ilk çeyreğine damgasını vuruyor.

RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens

RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens’in Özelliklerine Göz Atalım

Kompakt tasarımı ile stereoskopik L serisi, bir fotoğraf makinesinin dünyayı yansıtacağı herhangi bir kareden daha fazlasını çekmeye hazır. Canon’un EOS VR sistemiyle net ve gerçekçi sonuçlar ortaya koyan L serisi, RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens ile gördüğünüz her kareyi sanal gerçeklik ortamına sığdırabiliyor.

RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens

RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens, pratikliği, hafifliği ve elde kolay tutulabilen kompakt yapısıyla EOS R5’e uyumlu. 180 derece VR yakalama özelliği ve yüksek çözünürlüğü, profesyonellerin hızlı fotoğraf makinesi kurulumunu kolaylaştırıyor.

İki ofset dairesel balıkgözü lens’in gördüğü kareler, 190 derecelik stereoskopik alanıyla birlikte tek bir Tam Kare sensöre yanyana kaydediliyor. Senkronizasyonunu kusursuz yapan Canon, ek birleştirme işlemine gerek duymadan profesyonel fotoğrafçının son düzenleme işlemine geçmesini hızlandırarak ona zaman kazandırıyor.

RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens

Sapmaları düzeltmen için iki adet UD elemanına sahip. Arka aydınlatmalı çekimlerde gölgelenme ve parlamaları minimum düzeye indirmek için de SWC kaplamalar, Canon tarafından RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens’e eklenmiş durumda.

Düşük ışıkta çekim yapmak, çözünürlüğü bozacağından her fotoğrafçının korkulu rüyasıdır. Diyaframın önemli bir etken olduğu düşük ışıklı fotoğraf çekimlerinde, kaliteyi kaybetmek çekimlerin gidişatını kötü yönde etkileyebilir. Canon, çift Elektro Manyetik Diyafram, yani EMD, tasarımı ile f/2,8 diyaframı ve senkronize edilmiş pozlama ile RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens kullanıcısına mükemmel performansı vadediyor.

RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens

Profesyonel kullanıma uygun RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens, toza ve sıvılara karşı dayanıklıdır. Lens yüzeyinde, suyu, tozu, kiri ve tüyü uzak tutan florin bir kaplama bulunur.

Işık seviyelerinin hassas bir şekilde kontrol edilebilmesi için Canon, RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens’e ND jelleri için arkasına monte edilmiş bir jelatin filtre tutucusu da eklemiş.

RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens’in Teknik Özellikleri

 • Çift balıkgözü lens
 • 190 derece görüş alanı
 • 60 mm temel uzunluk
 • F2,8 diyafram açıklığı
 • UD elemanları ve SWC kaplamaları
 • Çift EMD birimi
 • L serisi kalitesi
 • Yerleşik arka jelatin filtre tutucu
RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens

RF 5.2 mm F2.8L Dual Fısheye Lens’in Fiziksel Özellikleri

 • Toz/Nem Geçirmez: Lens yuvasında kauçuk halka 1
 • Filtre Çapı (mm): Arkaya monte edilmiş jelatin filtre (35×20 mm)
 • Maks. Çap x Uzunluk (mm): (121,1 x 83,6) x 53,52
 • Ağırlık (g): 350
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 5 Ortalama: 5]

No Comments

Leave A Comment