Mikser Medya
loading...
RED Yeni Kamerası V-Raptor St 8K VV ve Özellikleri

RED’in Yeni Kamerası V-Raptor St 8K VV ve Özellikleri

Sinema Sektöründe Yeni Bir Kadraj Açılıyor: RED V-Raptor Kamera Tanıtıldı

Sinema kameralarının en bilinen ve en iyi markalarından birisi olan RED, sektörü sarsan yeni bir modelle isminden bir kez daha bahsettirdi.

RED Yeni Kamerası V-Raptor St 8K VV ve Özellikleri

Video ve sinema sektörüne hızlı ve güçlü bir giriş yapan RED V-Raptor ST, 8K çözünürlük ile 120 fps video çekebiliyor. RED’in klasik kutu formunda olan RED V-Raptor ST için seçilen renk ise beyaz.

Canon RF bayonete sahip olan RED V-Raptor ST, adaptör üzerinden EF lensler ile kullanılabilir nitelikte. Lens kullanımı konusunda yelpazesi geniş olan RED V-Raptor ST 8K VV 35.4 megapiksel CMOS sensöre sahip.

RED Yeni Kamerası V-Raptor St 8K VV ve Özellikleri

17 durak dinamik aralık getiren RED V-Raptor ST, yavaş çekim konusunda da başarılı. 2K 2.4:1 600 fsp yavaş çekim görüntü kaydedebiliyor. Ayrıca V-Raptor sinema kamerası 8 K 120 fsp görüntüleri 16-bit REDCODE RAW formatında da kaydedebiliyor.

Profesyonel bir video kameramanının ihtiyaç duyacağı tüm portlara ve butonlara sahip olan RED V-Raptor ST, verilerini CFexpress üstüne kaydediyor ve ayrıca markanın çoğu aksesuarı ile uyumlu kullanılabiliyor.

“8K geniş format ile veya 6K S35 ile çekebilme özelliğine sahip çığır açan multi-format 8K sensör, piyasadaki kameralar arasında en geniş yelpazeye sahip lens seçimi şansı tanıyor ve kameramanlara her koşulda 4K üzerinde çekim olanağı veriyor.

Ayrıca sensör, herhangi bir RED kameraya nazaran en yüksek dinamik aralığına ve sinema kalitesinde şimdiye kadarki en hızlı tarama süresine sahip. 12 duraktan fazla dinamik aralık ve önceki herhangi RED kameraya nazaran 2 kat daha hızlı tarama süresi ile kullanıcıların 2K’da 600 fps’ye kadar görüntü yakalamalarına olanak sağlar.

Ayrıca V-Raptor, RED’in tescilli REDCODE RAW codec bileşenini kullanmaya devam edecek ve kullanıcılarının 16 bit RAW yakalamasına ve RED’in en yeni IPP2 iş akışı ve renk yönetiminden yararlanmasına olanak sağlayacak. “

RED
RED Yeni Kamerası V-Raptor St 8K VV ve Özellikleri

Sinema Sektörünün Profesyonellerine Yaraşan Red V-Raptor ST Fiyatı Ne Kadar?

RED V-Raptor ST profesyonel video kamera için biçilen etiket fiyatı 24 bin dolar. RED, V-Raptor modeli için 29.579,99 bin dolar ve üzeri bir ücrete tekabül eden profesyonel bir kit de hazırlamış durumda. Bu kitin içerisinde bulunanlarsa şöyle sıralanabilir.

  • 1x V-RAPTOR ST 8K VV Camera System
  • 1x DSMC3 RED Touch 7” LCD
  • 1x RED PRO CFexpress 660GB
  • 1x RED CFexpress Card Reader​
  • 2x REDVOLT MICRO-V
  • 1x RED Compact Dual V-Lock Charger
  • 2x V-RAPTOR Wing Grip
  • 1x RED EXT-to-Timecode Cable 3’
RED Yeni Kamerası V-Raptor St 8K VV ve Özellikleri
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

No Comments

Leave A Comment