Mikser Medya
loading...
Beats By Girlz

Beats By Girlz Türkiye Haziran Ayında Başlıyor

Beats By Girlz Nedir?

Toplumsal cinsiyet eşitliği için faaliyet gösteren Beats By Girlz, uluslararası anlamda, gelecek neslin kadınlarını güçlendirmek ve geleceğin müzik dünyasını eşit kurmak için, dünya çapındaki genç kadınları müzik ve teknoloji yoluyla eğiterek hayallerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlar.

2013 yılında New York merkezli olarak kurulan Beats By Girlz, bugün ABD’nin neredeyse tüm eyaletlerinde ve dünya çapında Almanya, İspanya, Lizbon, Danimarka, Güney Afrika, Türkiye ve daha birçok yerde faaliyet göstermekte.

Beats By Girlz, yenilikçi müzik ve müzik teknolojileri eğitimi vererek, müziğe ilgi duyan, DJ, besteci, prodüktör ve müzisyen olmak isteyen genç kadınlara sanatın gücünü gösteriyor ve bu kadınların müzik yoluyla güçlenmelerini sağlıyor.

Dünyanın en iyi müzik eğitimi müfredatlarından birisine sahip olan Berklee College of Music’in desteğiyle oluşturulan Beats By Girlz müzik eğitimi programı, dünyanın her yerinde eş zamanlı olarak verilir. Dijital müzik programları, müzik teorisi, şarkı sözü yazımı gibi birçok alanda genç kadınlara ücretsiz eğitimler veren Beats By Girls, genç kadınlara kariyer olanakları çizmelerinde yardımcı olur.  

Yaş gruplarına göre -18 ve +18 olarak ayrılan Beats By Girlz, her yaştan kadının ve kendini kadın olarak tanımlayan herkesin başvurabileceği bir program.

Beats By Girlz Türkiye Ayağı Ne Zaman Faaliyetlerine Başlayacak?

Dünya çapında 5.000’den fazla kadının müzik üretmesine önayak olan Beats By Girlz programı, 2021 yılı itibari ile Türkiye’deki hazırlıklarına başladı. Müzik hayali olan her genç kadının becerilerini, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını ortaya koyabilecekleri eşit bir dünya yaratmaya çalışan Beats By Girlz, aynı zamanda kadınların müzik kariyerlerini yönlendirmek için bir rehber olmayı da amaçlamış durumda. Bu amaca sadık olarak başlatılan Beats By Girlz Türkiye, yaratacağı proje ve etkinliklerle, müzik sektöründe temsil edilmeyen ve yeterince temsil edilememiş kadınların görünürlüğü için de çalışmalarda bulacak.

10 Haziran Perşembe akşamı gerçekleştirilecek çevrimiçi programıyla Beats By Girlz, Türkiye’deki takipçilerine yerli müzik sektöründen kadınların da katılacağı bir merhaba buluşması hazırlıyor.

Haziran ayı sonunda başlayacak 14-25 yaşları arasındaki genç kadınlara yönelik Beats By Girlz Türkiye atölyeleri başvuruları 24 Mayıs 2021 itibariyle beatsbygirlzturkey.com’ da açılacak.

Beats By Girlz Türkiye Ayağını Kim Yönetecek?

Beats By Girlz Türkiye’nin direktörlüğünü yönetecek Beril Sarıaltun, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdikten sonra Berklee College of Music Elektronik Müzik ve Ses Teknolojileri programını tamamladı. Bu iki yıllık müzik eğitimi sürecinde Beats By Girlz ile tanışarak müzisyen kimliği ile bu programda yer aldı. Sarıaltun, “K’nın Sesi” podcast kanalında yapımcı, ses tasarımcısı ve müzisyen olarak çalışmaya ve alternatif sesleri güçlendirmeyi amaçlayan BGST Records’ta yapımcılık görevine devam ediyor. Üniversite yıllarında sanat ve toplumsal cinsiyet üzerine çalışmalara ağırlık veren, yurtdışında birçok müzik eğitimi almış Beril Sarıaltun, Beats By Girlz Türkiye’in direktörlüğünü yapacak.

Beril Sarıaltıun şu sözleriyle Beats by Girlz programı hakkındaki düşüncelerini ve heyecanını dile getiriyor; “Beats By Girlz Türkiye, genç kadınların müzik becerilerini, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını ortaya koyabilecekleri bir dünya yaratmaya çalışırken, müziklerini geliştirmeleri için de bir rehber olmayı hayal ediyor. Amatör ya da profesyonel olarak müziğe ilgi duymaları için onlara çok temel bir ihtimal yaratmak istiyoruz. İlgilerine ve heveslerine göre müzik prodüksiyonu, kompozisyon, ses mühendisliği gibi alanlarda kendilerini keşfetmeleri, geliştirmeleri için eşit koşullarda hayal kurabilmeleri için çalışmak istiyoruz. Beats By Girlz Türkiye olarak, kadınların varlığı ve emeğinin yeterince görülmediği müzik sektörünün içinde toplumsal cinsiyet eşitliği temelli engellere karşı çalışmayı ve değişim yaratmayı da arzuluyoruz.”

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 5 Ortalama: 5]

No Comments

Leave A Comment