Mikser Medya
loading...
Haziran Ayında Netflix İzleyicisiyle Buluşacak Dizi ve Filmler

Haziran Ayında Netflix İzleyicisiyle Buluşacak Dizi ve Filmler

3,5 milyon aboneye sahip, uluslararası boyuttaki dijital film/dizi platformları arasında popülaritesi bir hayli yüksek olan Netflix, Türkiye pazarından %26 pazar payı kazanmakta. Türkiye’ye adım atışıyla, Türk yapımları da bünyesine alan ve yeni Türk yapımları destekleyen Netflix, dünyanın birçok farklı noktasında yayımlanan dizi ve filmleri de Türk aboneleriyle buluşturmaya devam ediyor. Her geçen gün abone sayısı artan Netflix, her ay kendini yenilemeye devam ederken, her ay farklı yeni dizi ve filmleri kendi bünyesinde gösterime sokarak aboneleriyle paylaşıyor.

Netflix, kütüphanesine ekleyeceği Haziran 2021 dizi ve filmleri takvimini açıkladı. Yeni içerikler ve halihazırda var olan dizilerin yeni sezonlarıyla abonelerini karşılayan Netflix, bu ay 9 adet dizi ve 3 adet film ile kütüphanesini genişletmeye devam ediyor.

2. Sezonu ile; Feel Good

Haziran Ayında Netflix İzleyicisiyle Buluşacak Dizi ve Filmler

Feel Good, 2. sezonuyla 4 Haziran 2021’de izleyicisiyle buluşacak. Yarı otobiyografik komedi dizisi olan Feel Good, Mae Martin tarafından yaratılmış, cinsellik ve cinsiyet rollerinin günümüz modern dünyasında yer alan kendine has zorluklarını, ve bu zorlukları yaşayan Mae’nin kişisel ve dokunaklı hikayesini konu alır. Komedyen olan Mae Martin, hem ayık kalmanın zorluklarıyla uğraşırken hem de yeni kız arkadaşı George ile arasındaki karmaşık ve tutkulu ilişkiyi sürdürmeye çalışır. Samimi, romantik ve komik bir yapıya sahip olan Feel Good’un kadrosunda ünlü sitcom dizisi Friends’ten tanıdığımız Lisa Kudrow da bulunuyor.

Bu dizinin 1. Sezonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Netflix’e Yeni Katılacak Olan Dizi; Sweet Tooth

Haziran Ayında Netflix İzleyicisiyle Buluşacak Dizi ve Filmler

Jeff Lemire’nin aynı isimli çizgi romanından uyarlanmış Sweet Tooth, fantastik drama dizisidir. Jim Mickle tarafından yaratılmış bu dizinin Netflix yayın tarihi ise 4 Haziran 2021. Christian Convery, Nonso Anozie ve Adeel Akhtar gibi isimlerin yer aldığı Sweet Tooth, yarı insan yarı hayvan melez bebeklerin gizemli bir şekilde doğmasını konu edinir. Bu melez bebeklerin bir virüs sonucu olup olmadığı bilinmese de dizide bazı insanlar bu melez bebeklerden korkuyor ve onları avlamak istiyor. Melez yarı geyik yarı insan olan Gus (Christian Convery), uzun bir süre hayatta kalıp büyüdükten sonra tesadüfen Jepperd (Nonso Anozie) ile tanışır ve beraber bazı cevapları aramak için yola koyulurlar.

Bu dizinin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Belgesel Film Türünde Yeni Bir Yapım; Gezegenimizdeki Kritik Eşikler

Haziran Ayında Netflix İzleyicisiyle Buluşacak Dizi ve Filmler

David Attenborough ve Johan Rockström, bu belgeselde, sonu hızla yaklaşmakta olan dünyamızın biyolojik çeşitliliğinin nasıl yok olduğunu ve bu krizin geç olmadan nasıl çözülebileceğini anlatıyor. Yayın tarihi 4 Haziran 2021 olan Gezegenimizdeki Kritik Eşikler, sonunu kendi elleriyle hazırladığı bu dünyanın geleceğine nasıl katkıda bulunabileceğini anlaması için, herkes tarafından izlenmesi gereken bir belgesel film.

Bu belgeselin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Netflix Kütüphanesine Eklenecek Yeni Bir Dönem Filmi; Trajik Orman

Haziran Ayında Netflix İzleyicisiyle Buluşacak Dizi ve Filmler

Indira Andrewin, Gilberto Barraza ve Gabino Rodriguez gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı Trajik Orman filmi, görücü usulü evlilikten kaçmış bir kadının Maya ormanının derinliklerine sığınmasını konu alır. Medeniyetten uzak, insanlığın henüz el atamamış olduğu bu ormanda, insan ve doğaüstü varlıklar içi içe geçmektedir. Tüyler ürpertici olan bu film Trajik Orman, Venedik Film Festivali’nde ödül kazanmış bir Meksika drama filmidir. Trajik Roman, 9 Haziran 2021’de Netflix’te yayımlanacak.

Bu filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

2. Sezonuyla İzleyicisine Kavuşacak Olan Dizi; Lupin

Haziran Ayında Netflix İzleyicisiyle Buluşacak Dizi ve Filmler

11 Haziran 2021’de 2. Kısmıyla ekranlara geri dönen Lupin’in başrollerinde Omar Sy, Ludivine Sagnier ve Clotilde Hesme gibi isimler yer alıyor. Arsene Lupin’in klasik Fransız hikayesinin yeniden anlatımı olan bu dizi, zengin bir aile yüzünden haksızlığa uğramış babasının intikamını almak için uğraşan kibar hırsız Assane Diop’un hikayesini konu alır. Suç ve gizem türünde olan Lupin’in ilk sezonu 5 bölümden oluşmaktadır.

Bu dizinin 1. sezonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Netflix İnteraktif’e Eklenecek Yeni Bir Rehber; Headspace: İnteraktif Gevşeme Rehberi

Haziran Ayında Netflix İzleyicisiyle Buluşacak Dizi ve Filmler

Rahatlamaya, meditasyona veya derin bir uykuya ihtiyacı olan Netflix abonelerinin interaktif bir biçimde kendi ruh halleri ve düşüncelerine göre kişiselleştirebilecekleri bir gevşeme rehberi. Headspace yapımıyla deneyimlenecek olan bu rehber 15 Haziran 2021’de yayımlanacak.

Bu İnteraktif Rehberin linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Sezonuyla Final Yapacak Olan Türk Dizisi; Atiye

Haziran Ayında Netflix İzleyicisiyle Buluşacak Dizi ve Filmler

İkinci Türk orijinal yapımı olan Atiye, 17 Haziran 2021’de yayımlanacak 3. sezonuyla izleyicisine veda edecek. Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı isimli romanından uyarlanmış olan Atiye dizisinin başrollerinde Beren Saat, Melisa Şenolsun, Mehmet Günsür ve Metin Akdülger gibi isimler yer alıyor. Psikolojik gerilim ve gizem dizisi olan Atiye, İstanbullu ressam Atiye’nin (Beren Saat) Anadolu’nun merkezindeki Göbekli Tepe’de yer alan arkeolojik alanın sırlarını çözmeye gitmesini ve bu sırların kendi geçmişiyle olan bağlantısını konu alır.

Dizinin 1. ve 2. sezonuna buradan ulaşabilirsiniz.

4. Sezonu ile; Elite

Haziran Ayında Netflix İzleyicisiyle Buluşacak Dizi ve Filmler

4. sezonu 18 Haziran 2021’de yayımlanacak olan İspanyol dizisi Elite, işçi sınıfından olan üç gencin nitelikli özel bir okula kaydolmasını ve zengin öğrenciler ile aralarındaki çatışmayı konu edinir. Oyuncu kadrosunda Itzan Escamilla, Miguel Bernardeau ve Danna Paola gibi isimlerin yer aldığı Elite, sürükleyici konusuyla suç ve cinayet temalı bir İspanyol dizisidir.

Bu dizinin önceki sezonlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Gerçek Hayattan Uyarlama Bir Film; Bir Eksik

Haziran Ayında Netflix İzleyicisiyle Buluşacak Dizi ve Filmler

Orijinal ismi Fatherhood olan Bir Eksik, 18 Haziran 2021’de yayımlanacak olan bir Amerikan komedi-dram filmidir. Yapımcısı Colombia Pictures, yönetmeni Paul Weitz olan bu filmin başrollerinde Kevin Hart, Alfre Woodard ve Lil Rel Howery gibi isimler yer alıyor. Matthew Logelin’in Two Kisses for Maddy: A Memoir of Loss and Love isimli hatıra derlemesinden uyarlanan Bir Eksik, eşinin beklenmedik ölümünden sonra dul kalan Matthew’un dünyanın en zor işlerinden birisi olan babalık ile başa çıkmaya çalışmasını konu edinir.

Bu filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Belgesel-Dizi; This Is Pop

Haziran Ayında Netflix İzleyicisiyle Buluşacak Dizi ve Filmler

Belgesel-dizi türünün popülerleştiği ve ilgi gördüğü bu dönemde, Pop Müzik dünyasında yaşanmış ırkçılık, cinsiyetçilik, sınıf ayrımcılığı, sosyal adaletsizlik ve kuir politikalarına ışık tutacak 8 bölümlük This is Pop belgeseli 22 Haziran 2021’de Netlfix’te yayımlanacak. Netflix’te henüz fragmanı yayımlanmamış olan bu belgesel filmin bölüm isimleriyse belli oldu.

1. “The Boyz II Men Effect”

2. “When Country Goes Pop”

3. “Auto-Tune”

4. “Stockholm Syndrome”

5. “The Brill Building In 4 Songs”

6. “Festival Rising”

7. “Hail Britpop!”

8. “What Can A Song Do?”

2. Sezonu ile; The A List

Haziran Ayında Netflix İzleyicisiyle Buluşacak Dizi ve Filmler

Tüyler ürpertici ve sürükleyici yapısıyla The A List’in 2. sezonu 25 Haziran 2021’de Netflix’te yayımlanacak. Lisa Ambalavanar, Ellie Duckles ve Savannah Baker gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı The A List, bir grup gencin ücra bir adada yatılı bir kampa katılmasını konu alır. Doğaüstü olayların yaşandığı bu kampa yeni katılan Amber (Ellie Duckles), Mia’nın (Lisa Ambalavanar) Kraliçe Arı unvanını elinden almaya çalışır ve bu yaz kampında geçireceği günleri bir kabusa çevirir.

Bu dizinin ilk sezonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Netflix Kütüphanesine Eklenecek Yeni Bir Film; America: The Motion Picture

Haziran Ayında Netflix İzleyicisiyle Buluşacak Dizi ve Filmler

Animasyon türünde olan, Matt Thompson’ın yönetmen koltuğunda oturduğu bu film, 30 Haziran 2021’de Netflix’te yayımlanacak. Amerikan Devrimi’ni alaycı bir bakış açısıyla ele alan America: The Motion Picture, elinde motorlu testere sallayan George Washington ve bira düşkünü Sam Adams’ın İngilizleri alt edişlerini konu alıyor. Channing Tatum, Bobby Moynihan, Killer Mike ve Judy Greer gibi isimlerin ses verdiği America: The Motion Picture’ın fragmanı henüz Netflix tarafından yayımlanmadı.  

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

No Comments

Leave A Comment