Mikser Medya
loading...
shareplay

iOS 15’e Gelen Ekran Paylaşma Özelliği Nedir?

shareplay

iOS 15’in Beraberinde Getireceği SharePlay Özelliği Nedir?

“Birçok yeniliği peşinde getirecek olan iOS 15, ilk kez kullanıma sunulacak SharePlay özelliği ile Apple kullanıcılarının en çok seveceği özelliklerden birisi olacak. “

shareplay

Apple kullanıcılarına özel iPhone/iPad/Mac FaceTime özelliği, artık iOS 15 ile gelen SharePlay özelliği ile daha da renkli ve kullanışlı hale gelecek. FaceTime yaparken kullanıcılar, SharePlay özelliği ile ekranlarını paylaşabilecek ve uzaktan da olsa aynı filmi aynı anda izleyip, aynı sahnelere aynı anda gülecek veya aynı anda ağlayacaklar. Kullanıcılara sevdikleriyle birlikte uzaktan da olsa ortak zaman geçirme fırsatı tanıyan iOS 15, eşzamanlı oynatma özelliği ile aynı anda müzik dinleyebilme keyfini de sunuyor.

SharePlay’in açık olduğu her an, FaceTime esnasında yer alan her kullanıcı oynatma, durdurma, ilerletme veya kapatma yetkisine sahi olabilecek.

shareplay

FaceTime Ekran Paylaşımını SharePlay Vasıtasıyla Nasıl Gerçekleştirebilirim?

  1. iPhone’unuzda bulunan Facetime’ı açın.
  2. Facetime link oluşturup görüşmek istediğiniz kişilerinizle paylaşarak veya kişilerinizden birisiyle direkt görüntülü arama başlatın.
  3. Daha sonra, yeni FaceTime kontrol panelinin sağ üstünde yer alan Ekranımı Paylaş butonuna tıklayın.
  4. Bir sonraki adımda ise, görüntülü arama yaptığınız kişiyle ekranınızda paylaşmak istediğiniz uygulamayı seçerek görüşmenize devam edebilirsiniz.

Örneğin beraber müzik dinlemek istiyorsanız yapmanız gereken bu adımları takip ettikten sonra Apple Music uygulamasından istediğiniz şarkıyı seçmek ve oynata basmak. Daha fazla arkadaşınızı dahil etmek isterseniz FaceTime ekran paylaşımını senkron bir şekilde gerçekleştirecek ve sizin kaldığınız yerden yeni gelen arkadaşlarınız da müzik dinlemeye devam edeceklerdir.

shareplay

Facetime Shareplay Özelliğini Android veya Windows İşletim Sistemine Sahip Aygıtlarda da Kullanabilir Miyim?

Şimdilik, SharePlay özelliği sadece Apple aygıtlarına özel geliştirilmiş durumda. Android veya Windows işletim sistemine sahip aygıtlar ile ekran, müzik veya içerik paylaşma şimdilik mümkün görünmüyor diyebiliriz. Ancak, iOS kullanıcıları yeni gelen güncelleme sayesinde, link kullanarak, Android ve Windows kullanıcıları ile FaceTime yapabilirler.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

No Comments

Leave A Comment