Mikser Medya
loading...
Metahuman Creator

Unreal Engine’den Çağa Vurgun Yapan Yazılım: MetaHuman Creator

Dakikalar İçerisinde Yüksek Kalite Dijital İnsan Yaratan Yazılım Metahuman Creator ile Tanışın

Metahuman Creator

“Dijital İnsanlar Geleceğin Ta Kendisi” diyerek MetaHuman Creator yazılımını tanıtmaya başlayan Unreal Engine, teknolojinin ne kadar geliştiğini ve daha ne kadar gelişebileceğini gözler önüne sererek sanal gerçeklik dünyasına büyük bir vurgun yapıyor.”

Yıllardır üzerinde çalışılan bu yazılım MetaHuman Creator, şimdi Epic Games’in bir parçası olan 3Lateral ve Cubic Motion gibi şirketlerin çalışmaları sonucunda ortaya çıkartılmış bir teknoloji harikası.

Metahuman Creator

“Onlarca yıllık araştırma ve geliştirmeden sonra, Epic ailesine katılan Cubic Motion, Quixel ve 3Lateral gibi şirketler ve Unreal Engine aracılığıyla bu engel ortadan kalkıyor. Bunun bir sonucu olan MetaHuman Creator’ı tanıtmaktan dolayı heyecan duyuyoruz.”

Vladimir Mastilovic

2021 Şubat ayında MetaHuman Creator programını duyuran Epic Games, MetaHumans’ı anlatan ve kullanıcıların nasıl MetaHuman yaratabileceklerine dair bir video paylaştı. Bu videoda MetaHuman Creator yazılımını ve MetaHumans’ı anlatanlar da bu yazılım yoluyla yaratılmış olan MetaHumans. “Bu sadece gelecek şeylere kısa bir bakış” diyen MetaHuman, yüksek kalitesi ve gerçekçiliği ile kendisine hayran bırakıyor. Vladimir Mastilovic ve Paul Doyle, herkesin kolaylıkla ve kısa sürede kendine ait MetaHuman yaratabileceğinden bahsediyor.

Metahuman Creator

Göz rengi ve göz bebeklerinin şekline ve izine kadar kişiselleştirilebilen MetaHuman, beklenenin aksine kolay ve kullanışlı bir yazılım aracılığı ile yaratılıyor. MetaHuman Creator yazılımı, kullanıcının yani yaratıcının, karakterine ait kırışıklarından burun deliklerinin büyüklüğüne kadar her türlü detayı değiştirmesine ve kişiselleştirmesine izin veriyor. Kullanıcı, bu kişiselleştirilmiş detayları eklerken MetaHuman Creator yazılımı da bu detayların birbirleri ile uyumluluğunu ölçerek gerçeğe en yakın MetaHuman’ın yaratılmasına olanak sağlıyor.

MetaHuman Creator Ne Zaman Erişime Açılacak?

Erken erişim sağlanan MetaHuman Creator yazılımı, bulut tabanlı bir uygulama. Sadece bir saatten bile daha kısa bir sürede gerçeğine ve aslına uygun yüksek kalite standartlarında dijital insan yaratan MetaHuman Creator, şu anda ücretsiz erken erişim programını açmış durumda. Unreal Engine sitesine kaydolan ve MetaHuman karakterini bitiren kullanıcılar, karakterlerini dışa aktararak indirebiliyor ve Unreal Engine’de kullanmak üzere hazır hale getirebiliyorlar.

Metahuman Creator

Unreal Engine’e Hızlı Bir Bakış

3D grafik oluşturma platformu olan Unreal Engine, Epic Games’e ait, çoğu video oyununun temelinde yer alan ve sürekli güncellenen bir platformdur. Bu gerçek zamanlı platform Unreal Engine, ilk kez 1998 yılında bir birinci şahıs nişancı oyununda kullanılmıştır. O zamandan günümüze güncellenerek ve gelişerek ilerleyen Unreal Engine, şu an sektörü sallayan teknolojik gelişmelere katkıda bulunarak isminden söz ettirmeye devam ediyor. Üç Boyutlu oyun endüstrisinde ilk sırada yer alan Unreal Engine’in, film ve televizyon endüstrisine de büyük ölçüde etkisi olmuştur. Son yayımlanan jenerasyon Unreal Engine 4, 2014’ten beri piyasada hüküm sürmekte ve 2015’ten beri ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

No Comments

Leave A Comment