Mikser Medya
loading...
Vivo Drone Eklentili Akıllı Telefon

Vivo Akıllı Telefon Modeline Drone Eklemeyi Planlıyor

Çin merkezli teknoloji şirketi Vivo, yeni patenti ile tasarımını hazırladığı bir telefon modelinin içerisine drone eklemeyi planlıyor. Bu patentin somut bir ürüne dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği ne kadar belirsiz olsa da akıllı telefonun içerisine eklenmiş drone tasarımı dünyaca tüm tüketicileri etkilemiş durumda.

Vivo’yu Tanıyalım

2009’da kurulan Vivo, 2015 yılında elektronik tüketim marketinde ilk 10 akıllı telefon markasına adını yükseltti.  2009’dan itibaren dünya çapında 100 farklı ülkeye genişledi. 2014’te Tayland marketine giren Vivo, uluslararası genişlemesini devam ettirdi.

Akıllı telefonlar, akıllı telefon aksesuarları, yazılım ve çevrimiçi servisler tasarlayan ve üreten Vivo, bağımsız bir şirket ve kendi ürün geliştiriciliğini kendisi yapmakta.

2020 Ekim ayında Avrupa çapında da satışlarını başlatacağını duyuran Vivo, 2020 Aralık ayında Zeiss ile ortak bir çalışma başlattığı “Vivo Zeiss Imaging Lab”i kurdu.

Vivo’nun Geliştirdiği Drone Eklentili Akıllı Telefon Patenti

LetsGoDigital’in açığa çıkardığı Vivo’nun yeni patenti, akıllı telefon sektörüne bir bomba gibi düşebilir. Dört adet pervanesi bulunan drone eklentili bir akıllı telefon tasarlayan Vivo, fotoğraf veya video çekmek isteyen tüketicisine klasik akıllı telefon kameralarına nazaran daha cazip bir imkân sağlıyor.

Vivo akıllı telefon kullanıcısı fotoğraf veya video çekmek istediğinde drone eklentisini telefonundan çıkartarak uzak mesafeden kadrajına almak istediği manzarayı çekebilecek. Telefon çağında mühendislik harikası sayılabilecek bu ürün, eğer hayata geçirilirse dünya çapında büyük bir yankı uyandıracak.

Henüz taslak halinde olan ve tahminlere dayalı olan bu patentin içerisinde bulunan drone iki adet kamera taşımakta. İleri ve yukarı bakan iki adet kameraya sahip drone muhtemelen kızılötesi sensorlar ve navigasyona da sahip olacak.

Drone eklentili bir akıllı telefonun klasik akıllı telefonlara nazaran daha kalın olacağı tahmin ediliyor. Bunun yanı sıra bataryası daha küçük bir telefon olarak da piyasaya sürülebilir. Bu telefonun, aksesuar ve donanımları kısıtlı olabilecek bir tasarım ile karşımıza çıkma şansı da var. Drone eklentili Vivo akıllı telefonunun gerçekleştirilebilme olasılığı da bir hayli düşük.

Akıllı telefonlar, Android ve iOS, uzay ve teknoloji ile alakalı haberler ve daha fazlası Mikser Medya‘yı ziyaret edin.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

No Comments

Leave A Comment