Mikser Medya
loading...
Uzaya Çıkacak En Genç İnsan Jeff Bezos İle Yolculuk Edecek 16 temmuz

Uzaya Çıkacak En Genç İnsan Jeff Bezos İle Yolculuk Edecek

Uzaya Çıkacak En Genç İsim Oliver Daemen, Jeff Bezos İle Yolculuk Edecek

Dünyanın en zengin ikinci insanı sayılan Jeff Bezos, 20 Temmuz 2021’de kardeşi Mark Bezos ve Wally Funk ile Karman Hattı’na yolculuk edecek. Jeff Bezos, New Shephard isimli uzay gemisinde boş bir koltuğa sahip. Karman Hattı’na yapacağı bu yolculuğunda Bezos, 18 yaşındaki fizik öğrencisi Oliver Daemen’I bu boş koltuğa oturtacak.

20 Temmuz 2021’de Karman Hattı’na Yolculuk

CEO’su olduğu havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origins’in hazırlıklarını yaptığı bu yolculukta Jeff Bezos, kardeşi Mark Bezos ve Amerikalı eski pilot Wally Funk ile yolculuk yapacağını açıklamıştı. Ancak, 20 Temmuz 2021’de New Shephard isimli uzay gemisinde yapılacak yolculuğun bir koltuğu henüz boştu. Son koltuğunun bileti, açık arttırmayla satışa sunulmuş şekilde yeni sahibini beklemekteydi.

28 Milyon dolarlık Biletin Yolculuğu ve Son Sahibi

Uzaya Çıkacak En Genç İnsan Jeff Bezos İle Yolculuk Edecek 16 temmuz

28 milyon dolar gibi bir miktara satılan biletin sahibi Karman Hattı’na yapılacak olan uzay yolculuğuna katılamayacağı haberini verdi. Biletin tüm hakları Somerset Capitals Partner şirketinin CEO’su olan Joes Daemen’a devredildi. Daemen ise biletin haklarını oğlu Oliver Daemen’a verdiğini açıkladı. Henüz 18 yaşında bir fizik öğrencisi olan Oliver Daemen, uzaya çıkacak en genç insan olacak.

New Shephard Uzay Gemisi Yalnızca En Genç Uzay Yolcusunu Taşımıyor

Uzay Seyahati Yapacak Milyarderler Kimler?” yazımızda da belirttiğimiz gibi, ünlü isimler, zengin iş adamları ve milyarderler uzay seyahati yapmak için birbirleriyle yarışır durumdalar. Uzay teknolojilerinin gelişmesiyle birçok milyarder kendisine bir uzay gemisi koltuğu bileti satın almış durumda. Jeff Bezos, Jared Isaac, Yasuka Maezawa, Richard Branson ve Sergey Brin bu milyarder isimler arasında yer alıyor.

Uzaya Çıkacak En Genç İnsan Jeff Bezos İle Yolculuk Edecek

20 Temmuz 2021’de yapacağı uzay yolculuğunda Jeff Bezos, yanında ve arkasındaki koltukları doldurmuş durumda. Jeff Bezos, kardeşi Mark Bezos’u yanında götürüyor. Son iki koltuktan birisi CEO Joes Daemen’in oğlu Oliver Daemen’e ait. Oliver, uzaya çıkan en genç insan olarak New Shephard gemisinde yer alırken, bir diğer koltukta oturan 82 yaşınaki Wally Funk’da uzaya çıkan en yaşlı insan olarak koltuğunda oturuyor olacak. Uzaya çıkacak en yaşlı insan unvanına erişecek Amerikalı eski pilot Wally Funk da bu uzay yolculuğunda Bezos kardeşlere eşlik edecek.

Uzaya Çıkacak En Genç İnsan Jeff Bezos İle Yolculuk Edecek 16 temmuz

Milyarderlerin Uzay Seyahatleri hakkındaki yazımıza da göz atmayı unutmayın!

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

No Comments

Leave A Comment